zamieścił: mailman
David Joiner opublikował na GitHub kod źródłowy gry RPG The Faery Tale Adventure wydanej w 1987 roku przez firmę MicroIllusions. Pracował nad nim siedem miesięcy i napisany został w Aztec C ze wstawkami assemblerowymi.
zamieścił: mailman
Lars Stockmann przygotował aktualizację sysvars - małej komendy CLI, która służy do utworzenia kilku zmiennych środowiskowych, przechowujących informacje dotyczące sprzętu. Można je wykorzystać, na przykład w sekwencji startowej systemu, włączając lub wyłączając niektóre komponenty w zależności od różnych konfiguracji z jakich aktualnie korzystamy. Komenda zwraca między innymi zmienne dotyczące: CPU, FPU, Chipset, VFreq czy UAE. Aplikacja szczególnie może być przydatna dla osób, które korzystają z jednego systemu uruchamianego z karty CF na różnych konfiguracjach, gdzie odpowiednie jej użycie może ustawiać/uruchamiać inne komponenty. W najnowszej wersji autor dodał parametry informujące o łącznej pamięci z rozróżnianiem jej rodzajów, a także usprawnił sposób tworzenia (a raczej brak tworzenia) zmiennej w sytuacji, gdy nie posiada ona wartości (dotychczas taka zmienna posiadała pustą wartość lub wartość zero). Dodatkowo usunięto błędy działania programu na Kickstartach 1.3 and 1.2. W archiwum znalazł się również nowy program o nazwie "probevar", który służy do sprawdzania istnienia zmiennych środowiskowych (zbliżony w działaniu do komendy Get).
zamieścił: mailman
GoVDKrzysztof Donat przygotował nową wersję programu GoVD, czyli narzędzia do obsługi wirtualnych pulpitów w Workbenchu. Nowa wersja została dostosowana do działania na AmigaOS 3.1.4, jak również usunięto błąd nierozpoznawania ekranów na niektórych konfiguracjach.
zamieścił: mailman
AmiBlitz3Została wydana nowa wersja pakietu AmiBlitz, czyli kompletnego środowiska deweloperskiego, które pozwala tworzyć własne programy w języku BlitzBasic. Jest to finalna wersja dostępnej od dłuższego czasu wersji beta oznaczonej tym samym numerem. Pakiet oprócz wersji dla AmigaOS 3.x dostępny jest również dla systemu MorphOS.
zamieścił: mailman
WipeOutKilka tygodni temu informowaliśmy o porcie dla AmigaOS 4 gry "WipeOut". Rafał Chyła w swoim serwisie opublikował recenzję tej pozycji.
zamieścił: mailman
TuneFinderTuneFinder to program autorstwa Marcina Spoczyńskiego, który pozwala na wyszukiwanie internetowych stacji radiowych. Wyniki wyświetlane są w postaci listy, którą można zapisać do formatu PLS lub "przekazać" do uruchomionego w tle programu AmigaAMP w celu rozpoczęcia odsłuchiwania strumienia radiowego. Program posiada możliwość konfiguracji wyszukiwania stacji radiowych z innych krajów. Do działania wymagany jest system AmigaOS 3.1 lub wyższy. Archiwum można pobrać z GitHub lub z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: don_rafito
K&A PlusDostępny jest 26. numer magazynu Komoda & Amiga Plus. Z amigowej treści w numerze znalazły się między innymi recenzje gier "Ami H.E.R.O.", "Cecconoid", "BabeAnoid", "Moon Patrol 500", "Holy Warrior", "The BIG Deal", "Roguecraft", "Pierre Le Chef Is... Out To Lunch", "Vegetable Deluxe", Ponadto w cyklu GameDev Story dwa artykuły o grze "Tony". Wydanie tradycyjnie dostępne jest w wersji polskiej i angielskiej oraz w cyfrowej i papierowej. Wraz z wydaniem dostępne są także dodruki numerów 1-5, 9, 11 i 12.
zamieścił: mailman
Brian The LionHubez napisał recenzję gry "Brian The Lion" - platformówki, w której gracz steruje bohaterskim lwem, z misją uratowania swojego przyjaciela z rąk złego potwora.
zamieścił: mailman
Alinea ComputerW ofercie sklepu Alinea Computer dostępne są nowe wersje dwóch urządzeń: KickROM Flash Rom V2 oraz KickROM-Flash Progger Programmer V2. Pierwsze z nich to programowalny zamiennik Flash-Rom dla urządzeń EPROM lub amigowych Kickstartów obsługujący aż do 4 kickstartów jednocześnie, przełączanych za pomocą zworek. W wersji V2 wprowadzono diodę sygnalizującą aktualnie wybrany kickstart. Drugie urządzenie służy do programowania KickROM urządzeń flash. Może być obsługiwane bezpośrednio z poziomu Amigi przez port szeregowy lub port USB. Wersja V2 posiada nową wersją firmware z kilkoma nowymi elementami oraz zastąpiono w nim port MicroUSB na USB-C. Ceny oraz możliwości aktualizacji dla użytkowników wersji V1 podano na kartach produktów.
zamieścił: mailman
Praktycznie w tym samym czasie powstały dwa programy, będące graficznym interfejsem dla biblioteki identify, które wyświetlają informacje o konfiguracji naszego sprzętu. Huh?, którego autorem jest Marcus Sackrow, do działania wymaga procesora 68020, AmigaOS oraz MUI 3.x. Z kolei CPU-A to nasze rodzime rozwiązanie, które autorem jest Rafał Zabdyr. Tutaj do działania niezbędne jest MUI 5.x.
zamieścił: mailman
W serwisie Obligement zamieszczono wywiad z Cyrilem Houze - twórcą oprawy graficznej remake'u gry "Dune". Wywiad dostępny jest w języku francuskim (z możliwością przetłumaczenia na kilka innych języków).
 głosów: 5  tagi: Cyril Houze, wywiad, Dune AGA, Dune
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
OpenPCIW latach 2003-2007 Benjamin Vernoux pracował nad projektem sterowników OpenPCI, które służyły do obsługi rozszerzeń PCI. Jego rozwiązanie posiadało jednak pewną wadę - było uzależnione od oryginalnych sterowników producenta sprzętu. Thomas "Thor" Richter proponuje nieco odmienne rozwiązanie w postaci OpenPCI.library, które całkowicie zmienia koncepcję i komunikuje się bezpośrednio ze sprzętem i nie potrzebuje już innych sterowników. Biblioteka jest w pełni kompatybilna z poprzednim rozwiązaniem i istniejące sterowniki powinny bez problemu działać. Posiada wbudowaną obsługę mostków PCI G-Rex, Prometheus, Firestorm, Firebird, jak również Mediator. Więcej informacji oraz najnowszą wersję biblioteki znaleźć można w wątku na forum EAB.
zamieścił: mailman, nadesłał: Amiga Future
Ukazał się 171. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można między innymi recenzje gier "SkyShapers", "The Ruin of 0ceanus Pr1me", "Roguecraft", "Dr. Dangerous: Secrets of the Temple of Xol'Tan", "Hell Bent", "Holy Warrior & Raffle", "Agente 357", "Crono", "K240". Ponadto recenzja ignition i X-bEnCh. W numerze również kącik Trevora Dickinsona, przegląd nowości na Aminecie, obszerny kącik scenowy, wywiady z Simonem Phippsem, Carlo Pastore, Achimem Pankalla. Dodatkowo porównanie Amigi i Atari z perspektywy maszyn do gier, artykuł o historii MacroSystem oraz druga część artykułu "A1222 - z perspektywy kodera". Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: mailman
Dostępny jest trzeci numer diskmaga "Amiga Rulez" autorstwa Daniela "DNA" Voelkela i Markusa "Pixelwalker" Beckera. Niemiecka i angielska wersja ukazały się równolegle. W numerze pojawiły się po raz pierwszy recenzje gier, jak również autorzy pokusili się o przegląd i recenzje najlepszych produkcji demoscenowych z 2023 roku.
 głosów: 8  tagi: Amiga Rulez, diskmag, zin, scena
dodaj komentarz
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

30.04.2010

Firma Hyperion Entertainement wydała drugie uaktualnienie dla systemu AmigaOS 4.1.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

RapaGUI dla Hollywood ... (4) 
Pamiętacie swoją pierw... (47) »
Quite OK Audio (15) 
Wipeout 2097 (23) 
Słaby laminat A500 rev... (113) »
Amiga w filmach super ... (290) »
pistorm600+Emu68 probl... (44) »
[C] SendIO() a Wait()... (3) 
AMIner (373) »
Zapowiedzi nowych gier... (6286) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem